Zeeuws Vlamingen aan de start van de Spie Internationale Junioren Driedaagse

Geachte heer/mevrouw,

Bij de komende editie van de Spie internationale junioren driedaagse staan twee enthousiaste Zeeuws Vlaamse junioren aan de start. Sven Verduijn afkomstig uit Zuiddorpe en Sander Janssens afkomstig uit Hulst rijden bij ZRTC Theo Middelkamp. Beiden verdienen hun plek in de wedstrijdselectie omdat het goede talentvolle renners zijn aldus Ad Polak, ploegleider van Middelkamp.

 

                                               300_m603_200_zws_vl_vlag_nieuw_2023_warenhuis.jpg

 

Sander fietst sinds twee jaar op de weg maar heeft daarvoor al een aantal jaar ervaring als mountainbiker opgebouwd. Vorig jaar was hij al geselecteerd om mee te mogen doen aan de junioren driedaagse maar koos ervoor om mee te doen aan Klimmen tegen MS waarvoor hij een aantal keer de Mont Ventoux is opgegaan. Polak: ‘Sander is een allrounder, echte strijder, die niet op een inspanning kijkt’ Dat wordt bevestigt Sander; ‘Alle etappes liggen mij wel. Het is mijn bedoeling om alles te geven in elke etappe. Waar ik zelf goed op zal moeten letten is niet te overmoedig worden. In de koers goed vooraan blijven en zorgen om goed te rusten tussen de dagen door.

 

                       400_zeeuwen.png
                                  Links: Sander Janssens, rechts: Sven Verduijn

 

Sven heeft al wat meer ervaring. Hij doet al sinds zijn twaalfde aan wedstrijden mee en heeft als tweedejaars junior vorig jaar al meegedaan aan de junioren driedaagse. Als eerstejaars renner heeft hij ondanks pech in de laatste etappe toch de wedstrijd uit kunnen rijden. ‘Ik denk dat ik vooral goed zal presteren in de laatste etappe in Strijpen. Dit is een mooi heuvelachtig parcours waar ik ook vaak ga trainen en wat mij het beste ligt. Ik train ook veel op het parcours in Zeeuws Vlaanderen en heb tijdens de winter veel aandacht besteedt aan mijn tijdrit’ aldus Verduijn. Ploegleider Polak beaamt de woorden van Verduijn; ‘Sven is een explosieve renner die erg goed is op de korte steile klimmen’.

 

We mogen wat verwachten van beide Zeeuws Vlamingen volgens Polak; ‘het zijn 2 totaal verschillende renners, maar ze hebben een overeenkomst, ze zijn zeer gemotiveerd en hebben beiden discipline. Ik denk dat het al hele tijd is geleden dat Zeeuws Vlaanderen over dergelijk talent beschikte en heb dan ook alle vertrouwen in beide renners. Ze groeien nog steeds in snel tempo’.   

                          

    250_m603_200_logo_nieuw_2021.png    250_m603_200_logo_terneuzen_cmyk.jpg250_m603_150_logo_gemeente_sluis.jpg 


Sinds 2023 is er een ereprijs beschikbaar gesteld voor de beste geplaatste Zeeuws Vlaamse renner.

De Ereprijs voor de eerst geplaatste renner uit Zeeuws Vlaanderen is dankzij de gemeenten Hulst, Terneuzen en Sluis beschik-baar gesteld en zo de Junioren Driedaagse weer een warm hart toe dragen.

 

 

                       400_odw_240519_61237.jpg
                       De winnaar Zeeuws Vlaamse Trui van de vorige 2 edities was
                       Luca van der Veeken uit Sint Jansteen.  

 

                             www.juniorendriedaagse.nl

realisatie: TiDi Media

uitschrijven